Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Rss Listesi
 

HASAN ŞANVERDİ (SÖKER):BİRLEŞTİREN VE BÜTÜNLEŞTİREN BEN OLACAĞIM - Reyhanli Öncü Haber
   
 HASAN ŞANVERDİ (SÖKER):BİRLEŞTİREN VE BÜTÜNLEŞTİREN BEN OLACAĞIM

HASAN ŞANVERDİ (SÖKER):BİRLEŞTİREN VE BÜTÜNLEŞTİREN BEN OLACAĞIM
 Yazı Boyutu

 Tarih : 12.08.2013 - 17:08:59 


İŞTE O RÖPORTAJ ...


FEYYAT ÖZYAZAR:

 

Mart 2014 tarihinde yapılacak mahalli seçimlerde Reyhanlı’dan AK PARTİ’den Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıklayan HASAN ŞANVERDİ (SÖKER), Reyhanlı’da seçim rüzgarının erken esmesine vesile olmuştur.Ak Parti’de bir ŞANVERDİ’nin Belediye Başkanı olması ve iki dönemdir seçim kazanmış olmasına rağmen, bir başka ŞANVERDİ’nin aday adayı olması kamuoyunda birçok soru işareti yaratmıştır.

Bende kamuoyunda kısa bir araştırma yaptıktan sonra, halkın sormak istediği veya bilgilenmek istediği konular hakkında sayın HASAN ŞANVERDİ (SÖKER)’e 13 soru hazırladım.

Bana bu soruları yazılı olarak ve imzası altında cevap vermiştir. Ak Parti’ye ve Reyhanlı’ya hayırlara vesile olacak bir mahalli seçim olması temennisiyle

işte sorularım ve işte röportajım:

 

1-ÖZYAZAR:Neden adaysınız ve neden AKP?

 

HALKIMDAN GÖRDÜĞÜM TEVECCÜH VE DESTEKTEN DOLAYI ADAYIM..

-HASAN ŞANVERDİ (SÖKER):Aday adayı olmamın tek nedeni halkımdan gördüğüm teveccüh ve destektir. Neden Ak Parti derseniz, bu milletin tek temsilcisi olduğuna ve kendime ait çok şeyler buluduğum için Ak Parti diyorum..

 

2-ÖZYAZAR:Genel Merkez’den atama yolu ile adayın belirlenmesini demokratik buluyor musunuz, genel merkezde ne kadar şansınız var?

 

ATAMA YOLU DEMOKRATİK DEĞİL..

 

-HASAN ŞANVERDİ (SÖKER):Genel Merkez’den atama yoluyla adayın belirlenmesi demokratik değildir. Tek seçenek halktır, millettir. Şansımın ne kadar olduğunu bilmiyorum. Bildiğim tek gerçek milletimin kalbinde ve gönlünde yer bulduğumdur.

 

3-ÖZYAZAR:Hatay milletvekillerinden veya İl’den size destek sağlayan bir kimse var mı?

 

ÖNEMLİ OLAN MİLLETİMİN DESTEĞİDİR

 

-HASAN ŞANVERDİ (SÖKER):Elbette vardır, ama benim için önemli olan milletimin desteğidir.

 

4-ÖZYAZAR:İki dönemdir ŞANVERDİ ailesinden bir belediye başkanı var, üçüncü döneme talip olduğunu haftalar önce açıkladı. Buna rağmen ŞANVERDİ ailesinin bir ferdi olarak;

        a)Kendi aşiretinize bunu nasıl açıkladınız veya açıklayacaksınız?

        b)Genel Merkez size bir ŞANVERDİ’yi alıp bir başka ŞANVERDİ’yi aday göstermesinin ne gibi değişlik yapacağı hakkında bir sorusu olursa ne dersiniz?

        c)İki dönemdir seçim kazanmış bir ŞANVERDİ variken, neden onu aday göstermeyip de sizi aday göstersinler, Genel Merkez’e sunacağınız bir yeni program-proje veya daha değişik bir anlatımınız veya değişik bir kadronuz var mı?

 

AŞİRETİN GÜCÜ ÖNEMLİ,KÜÇÜK AİLELERİN OYLARI BENİM İÇİN ÖNEMLİDİR

 

-HASAN ŞANVERDİ (SÖKER):ŞANVERDİ soyadı, benim için handikap değildir. Başkaları için olabilir.  Aşiretin ezici çoğunluğunun desteğini aldığımdan emin olduğum için bu yola çıktım. Hiçbir sıkıntım yoktur. Mahalli seçimlerde elbette aşiretin gücü önemli fakat seçimin sonucunu belirleyen ve etki eden başka unsurlar da vardır.Küçük ailelerin oyları benim için çok önemlidir asıl onlar seçimin sonucunu belerliyen oylardır.Onları dikkate almadan seçimi kazanmak mümkün değildir onun için bunu çok önemsiyor ve dikkate alıyorum.

ŞANVERDİ soyadının dışında başka aday adaylarının çıkmasını da istiyorum. Genel Merkezin tercihi, soyadına göre olmamalıdır. Aday adayının profili, siyası vizyonu, kalitesi ve toplumdaki kabul oranı çok önemlidir.

Elbette var plan program ve projem, yeni bir kadrom var. Şu anda kamuoyu ile paylaşamayacağım önemli mesajlarım olacaktır. Yola çıkacağım kadro bütün Reyhanlı’yı temsil etmelidir. Aşırı siyasi bir kadro olmamalıdır.Bütün sosyal ve siyasal kesimlere hitap eden bir kadronun hazır olduğunu söylemeliyim. İki dönem seçim kazanmış birisinin hangi şartlarda seçim kazandığı herkesin malumudur. Genel seçimlerde aldığımız oy oranı ile mahalli seçimlerde aldığımız oy oranı ortadadır, dikkate alınması gerekir.

 

5-ÖZYAZAR: ŞANVERDİ’ler arasında bir ayrım, küskünlük veya rahatsızlık olmaz mı?

BİRLEŞTİREN VE BÜTÜNLEŞTİREN BEN OLACAĞIM

 

-HASAN ŞANVERDİ (SÖKER):Tam aksine, aday olursam birleştiren ve bütünleştiren ben olacağım. Aksi olursa, elbette ayrışma olacaktır. Çünkü aşiretin içerisinde mevcut tabloya karşı aşarı bir tepki var.

 

6-ÖZYAZAR: Reyhanlı kamuoyunda bir rahatsızlık olmaz mı? Örneğin AKP, ŞANVERDİ’lerin mirası mı, birisi iki dönem yaptı, ikincisi adaylığa talip, başka ailelere aday olma hakkı tanınmamış intibası doğuyor, bu konuyu açıklar mısınız?

BU PARTİ MİLLETİN PARTİSİ OLMALIDIR

 

-HASAN ŞANVERDİ (SÖKER):Sayın Özyazar, benim en çok karşı olduğum tek konu buydu. Dileğim ve temennim şu yönde olacaktır. Birden fazla adayın olmasını çok arzu ediyordum, çünkü bu parti hiçbir aşiretin, hiçbir ailenin, hiçbir zümrenın partisi değildir. Bu parti MİLLETİN partisi olmalıdır.

Yapacağım ve yola çıkacağım kadroda bunu göreceksiniz. Bu feodal düşüncenin artık son bulması gerekir. Zaten bugüne kadar yaptığım mücadele hep bu yönde olmuştur.

 

7- ÖZYAZAR: AKP Genel Merkezi adaylığınızı kabul etmeyip şimdi ki Başkan Hüseyin ŞANVERDİ’ye veya bir başka AKP’liye adaylığı verirse, siz AKP’de kalacak mısınız? 2014 mahalli seçiminde AKP’yi destekleyecek misiniz veya başka bir partiden veya bağımsız aday olacak mısınız?    

 

KÜSKÜNLÜĞÜM SÖZ KONUSU OLAMAZ

 

-HASAN ŞANVERDİ (SÖKER):Aday olmamam halinde asla başka bir partiden veya bağımsız aday olmam söz konusu değildir. Küskünlüğüm de söz konusu olamaz. Benim siyasi görüşüme ve inancıma terstir. Bu partide ideallerim var. Mücadelem devam edecektir. Bu seçimde adaylık vermezlerse önümüzdeki genel seçimi hesaba katmak gerekir. Benim milletim beni nereye gönderirse oraya giderim. Başka bir partide aday olmam söz konusu olamaz.

 

8- ÖZYAZAR: Siyaset bir bayrak yarışıdır, sizin adaylıktaki amacınız sadece bir bayrak yarışı mı yoksa Reyhanlı’ya yapılması gereken hizmetleri yetersiz bulup Reyhanlı’ya daha değişik bir imaj mı yaratmaktır?

 

REYHANLI,SOSYAL VE SİYASAL ANLAMDA HAK ETTİĞİ YERDE DEĞİLDİR

 

-HASAN ŞANVERDİ (SÖKER):Çok güzel bir soru sordunuz, teşekkür ediyorum. “Halka hizmet, hakka hizmet” anlayışından yola çıkarak bu hizmet yarışında elbette varım. Siyasetin temel aracı ve amacı millete hizmet yolundan geçer. Bizlerin geçmişten bugüne kadar yaptığımız tek şey buydu. Reyhanlı, sosyal ve siyasal anlamda hak ettiği yerde değildir. İlçemizin tanıtımı noktasında çok ciddi eksiklikleri vardır. Türkü-Arabı-Çerkezi ve Kürdü ile bir mozaik oluşturan bu güzel ilçenin Türkiye kamuoyuna yeterince tanıtıldığına inanmıyorum. İlçenin hassasiyetleri çok farklıdır. Kucaklaşmayı ve beraber olmayı çok arzu eden paylaşımcı bir ilçedir. Ben bu sorunuza bir şey daha eklemek istiyorum. Sayın Hüseyin ŞANVERDİ ile bir iki ay önce birebir yaptığım görüşmede bu hizmet bayrağının bana verilmesini ve halkımızın teveccüh göstermesi halinde aday olacağımı kendisine söyledim. Kendileri bu konuda kamuoyunda kendisinden daha şanslı bir aday çıkması halinde bu işi bırakacağını beyan etmiştir. Kendileriyle uzlaşma yolunu daha makul ve ahlakı olacağının aynı aileden iki adayın çıkmasını hoş olmayacağını söyledim. Her nedense uzlaşma ve danışma yolunu tercih etmeden, basına ve kamuoyuna adaylığını açıklayınca ben de bir adım atmak zorunda kaldım. Gerek kendisinin gerek 23. Dönem Milletvekili Fevzi ŞANVERDİ’nın üzerinde haklarım vardır. Emeğim de vardır, kendileri bunu çok iyi biliyorlar. Hüseyin ŞANVERDİ’nin bu hizmet bayrağını bana vermesi bir lütuf veya bir fedakarlık değildir. Bir hakkın teslimi olarak görüyorum. Takdiri yüce milletimize ve halkımıza bırakıyorum.

 

 9-ÖZYAZAR: AKP’nin şu andaki Meclis üyeleri-Parti yönetimini yeterli buluyor musunuz?- bu kadro ile seçim kazanma imkanı var mı?

HEPSİNE AYRI AYRI SAYGI DUYORUM,KAN DEĞİŞİMİ ŞARTTIR.

 

-HASAN ŞANVERDİ (SÖKER):Ak Parti’nin şuandaki Meclis üyeleri, parti yönetimi çok değerli insanlardan oluşmuştur. Hepsine ayrı ayrı saygı duyuyorum. Hepsi benim dostum ve yol arkadaşımdır. Seçilmiş insanlardır, saygı duymak gerekir. Çok önemli hizmetlere imza attılar. Onları bundan sonra hep aramızda göreceğiz. Biz onlara nasıl iki dönem destek verip arkalarında durduysak, aynı erdemi ve güzelliği onlardan bekliyoruz. Takdir edersiniz ki her yolun bir sonu vardır. Bu hizmet yarışında başka insanlara da şans vermek gerekir. Kan değişimi şarttır. Aksi takdirde acı son kaçınılmaz olur.

 

10- ÖZYAZAR:AKP her dönemde Tayyip ERDOĞAN rüzgarını yanına alarak seçim kazanıyor, bu rüzgar 2014 seçiminde esmezse AKP’nin kazanma şansı ne kadardır?

 

BAŞBAKANIMIZIN RÜZGARI DEVAM EDECEKTİR

 

-HASAN ŞANVERDİ (SÖKER):Sayın Başbakanımız rüzgarı ebediyyen devam edecektir. T.C. tarihinde ender liderlerden birisidir. Sayın ERDOĞAN bir idoldür. Onunla çalıştığım için gurur duyuyorum. Yaptığı ve yapacağı hizmetler tarihe geçecektir. Zaten kendileri de tarihteki yerlerini almışlardır. Mahalli seçimlerde onun rüzgarı olmadan seçim almamız mümkün değildir. Geçen hafta ÖNCÜ HABER GAZETESİ’nde yaptığım açıklamalar bu yöndedir, dikkate alınması gereken bir husustur. Recep Tayyip ERDOĞAN’sız bir Ak Partı tek başına bir anlam ifade etmez.

 

11-ÖZYAZAR: Büyükşehir yasasının köyleri kapsaması ve Reyhanlı Köylerinden hep AKP tabanının çokluğu hem de ŞANVERDİ ailesinin de Belediye Başkanlığına oy verecek olması mı sizi adaylığa cesaretlendirdi, yoksa Reyhanlı halkından sizin şahsınıza bir Talep mi geldi de aday oluyorsunuz?

 

HALKIMIZA GÜVENDİĞİM İÇİN ADAY OLDUM,CİDDİ ANLAMDA DESTEK ALIYORUM

 

-HASAN ŞANVERDİ (SÖKER):Ben milletimize ve halkımıza güvendiğim için aday oldum. Büyükşehir  yasası kapsamında köylerin direk seçime girmesi ve Belediye Başkanını ve Büyükşehir Belediye Başkanını seçmesi elbette sevindiricidir. Bu konuda çok avantajlı olduğuma inanıyorum. Çünkü bu bahsettiğiniz alandan çok ciddi anlamda destek alıyorum, bütün Reyhanlı’nın köyleri beni çok iyi tanır burda bir sıkıntım yoktur. Ayrıca sosyal medya aracılığı ile aday adaylığımı açıkladığım gün, telefonlarım kitlendi. S.Arabistan’dan, Küveyt’ten, Kıbrıs’tan, Almanya’dan ve Hollanda’dan ve Türkiye’nın muhtelif şehirlerinden tebrik mesajları aldım bunlar benim için çok önemli şeyler ve değerli buluyorum.Bu arada tebrik mesajlarını esirgemeyen ve büyük bir nezaket örneği gösteren AK PARTİLİ,CHP’Lİ, ve MHP’Lİ dostlarıma şükranlarımı arz ediyorum.ALLAH ONLARDAN RAZI OLSUN diyorum.

 

12-ÖZYAZAR: Reyhanlı’daki 11 Mayıs patlaması sonucu ve Suriyeliler’in Reyhanlı’da oluşu AKP’ye seçimde oy kaybettirir mi? Bu konuda öz eleştiriniz var mı?

 

AK PARTİ YENİ KADRO VE SİMALARLA YOLA ÇIKARSA SEÇİMİ AÇIK ARA ALIR

-HASAN ŞANVERDİ (SÖKER):11 Mayıs terör saldırısı ilçemizi derinden etkilemiş ve bizleri gerçekten büyük bir acıyla karşı karşıya bırakmıştır. Reyhanlı halkı bu sınavı başarıyla atlatmış, hiçbir provakasyona gelmemiştir. Ne yazık ki mahalli bazda bu yaraların sarılması noktasında “Ak Parti’nin ve kadrolarının” çok başarılı olduğu söylenemez. Zaten Sayın Başbajanımız da bu hassasiyeti görmüş, onun için çok ciddi anlamda maddi ve manevi desteklerini esirgememişlerdir. Allah kendilerinden razı olsun, halkımız adına ona şükranlarımı arz ediyorum. Ak Parti 2014 yılında yaplacak seçimlerde yeni bir kadro ve yeni simalarla yola çıkarsa açık ara önde seçimi alır.

13- ÖZYAZAR: 23.Dönem Milletvekili FEVZİ ŞANVERDİ’nin adaylığınız konusunda görüşünü aldınız mı? Ankara’da size bir desteği ya da yardımı olacak mı?

FEVZİ ŞANVERDİ BENİM KARDEŞİM VE ÖĞRENCİMDİR.

 

-HASAN ŞANVERDİ (SÖKER):Elbette görüşlerini alarak bu yola çıktım. Aksi düşünülemez, Sayın Fevzi ŞANVERDİ benim kardeşim ve öğrencimdir. Benim ona katkılarımı kendisinden başka kimse bilmez. Aktif milletvekilliği döneminde ofisim ve telefonlarım 24 saat milletimin hizmetinde olmuştur. Bir parti teşkilatı gibi geceli gündüzlü çalışarak kendilerini mahcup etmemeye çalıştım. Kendilerine sorabilirsiniz. Ankara’da bana yapacağı destekten eminim. Her erdemli insanın yapması gerekeni yapacaktır Sayın ÖZYAZAR, her şeyden önce bu güzel sohbet için teşekkür ediyorum. Şahsınızda, Öncü Haber Gazetesi ve çalışanlarına şükranlarımı arz ediyorum. Bu fırsatı verdiğiniz için Allah sizden razı olsun. Bu vesileyle tekrar Reyhanlı halkının ve milletimin mübarek Ramazan Bayramı’nı tebrik eder, ülkemdeki ve Reyhanlı’daki tüm şehit ailelerine sabır ve metanet diliyor, acılarını paylaşıyorum.

Saygılarımla.

 

 

  Editör :  Hasan Özdemir

 
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 14 Puan Verildi
 Kaynak :  Hasan Özdemir

 Kategori  Haber

2650 Kişi Tarafından Okundu.

Yorum ( 10 )   

 Bir Vatandaş

13.03.2015 18:58:05 

  Cvp:

Cevapla


Alıntı : ibrahim çelik

Sen ve ekibin değilmiydi mahmut ekmen i 4000 küsür oyla getiren ve 1000 oyla gönderen sen değilmiydin şanverdilerin ilk üniversite mezunuysan neden bakkal dükkanı işletmiş idarecilik yapmamışsın teşekkürler

Hasan Söker Şanverdi bakkal dükkanı açmamıştır..
Reyhanlıda toptan satış dükkanı açmıştır ekerler sinamasının altındadır. Askerliğini asteymen olarak yapmıştır. bilginize sunarım.


İp Adresi Kayıtlı   

 yeşilovamah.

19.10.2013 19:07:09 

  seni istemiyoruz

Cevapla


hasan söker (şandverdi) 'yi desteklemiyoruz. adayımız hüseyin şanverdidir


İp Adresi Kayıtlı   

 Hasan kalemci

15.08.2013 22:44:46 

  Ilginc

Cevapla


Hasan bey ilginc bi sorum olacak size. Varsayimlar uzerine konusuyorum diyelim ki belediye baskan adayi oldunuz oglunuz belediyede calismaya devam edecek mi? Ayrica fevzi sanverdi hangi donem ogrencinz oldu? Siz onun ogretmeni misiniz? Ek olarak sanverdilerin ilk mezunuyum diyerek sanverdilere hakaret etmis olmuyor musunuz?


İp Adresi Kayıtlı   

 iibrahim çelik

15.08.2013 22:27:45 

  Cvp:Cvp:sayın hasan söker şanverdiye cevap

Cevapla


Alıntı : Hasan Şanverdi

Alıntı : ibrahim çelik

Sen ve ekibin değilmiydi mahmut ekmen i 4000 küsür oyla getiren ve 1000 oyla gönderen sen değilmiydin şanverdilerin ilk üniversite mezunuysan neden bakkal dükkanı işletmiş idarecilik yapmamışsın teşekkürler

güzel kardeşim mahmut ekmen reyhanlıda bir kırılma noktasıdır bir zincir halkasının kopmasıdır hüseyin şanverdi bu halkanın bir parçasıdır anlaşılan sen özgeçmişimi okumamışsın ve tanımamışsın benim kariyerim bir bakkal dükkanı değildir kaldıki bu ülkenin başbakanıda bu kulvardan geçmiş biridir ve bir ülkeyi yönetiyor bakkalda bir insandır benim için çok kıymetlidir lütfen unutmayınız

sayın hasan bey evet reyhanlıda br kırılma noktasına geldıyse neden ıkıncı defa kazanamadı peynır pazarında kac tane dükan aldınız .sanverdilerın ilk ünverisete mezunu resam behçet aksoydur kendisini rahmetle anıyorum ..lütfen biraz gerçekleri görelim ve elimizi vijdanımaza dayayarak yazalım.. teşekürler..


İp Adresi Kayıtlı   

 ethem

15.08.2013 10:36:53 

  Yorum

Cevapla


Hasan bey sizin politikanız karalama politikası. Projelerinizi açıklamanız gerekirken karalama siyaseti uyguluyorsunuz. Karalama siyaseti yaparak kendi değerinizi düşürüyorsunuz.


İp Adresi Kayıtlı   

 Hasan Şanverdi

13.08.2013 20:44:16 

  Cvp:sayın hasan söker şanverdiye cevap

Cevapla


Alıntı : ibrahim çelik

Sen ve ekibin değilmiydi mahmut ekmen i 4000 küsür oyla getiren ve 1000 oyla gönderen sen değilmiydin şanverdilerin ilk üniversite mezunuysan neden bakkal dükkanı işletmiş idarecilik yapmamışsın teşekkürler

güzel kardeşim mahmut ekmen reyhanlıda bir kırılma noktasıdır bir zincir halkasının kopmasıdır hüseyin şanverdi bu halkanın bir parçasıdır anlaşılan sen özgeçmişimi okumamışsın ve tanımamışsın benim kariyerim bir bakkal dükkanı değildir kaldıki bu ülkenin başbakanıda bu kulvardan geçmiş biridir ve bir ülkeyi yönetiyor bakkalda bir insandır benim için çok kıymetlidir lütfen unutmayınız


İp Adresi Kayıtlı   

 Hasan Şanverdi

13.08.2013 20:44:16 

  Cvp:sayın hasan söker şanverdiye cevap

Cevapla


Alıntı : ibrahim çelik

Sen ve ekibin değilmiydi mahmut ekmen i 4000 küsür oyla getiren ve 1000 oyla gönderen sen değilmiydin şanverdilerin ilk üniversite mezunuysan neden bakkal dükkanı işletmiş idarecilik yapmamışsın teşekkürler

güzel kardeşim mahmut ekmen reyhanlıda bir kırılma noktasıdır bir zincir halkasının kopmasıdır hüseyin şanverdi bu halkanın bir parçasıdır anlaşılan sen özgeçmişimi okumamışsın ve tanımamışsın benim kariyerim bir bakkal dükkanı değildir kaldıki bu ülkenin başbakanıda bu kulvardan geçmiş biridir ve bir ülkeyi yönetiyor bakkalda bir insandır benim için çok kıymetlidir lütfen unutmayınız


İp Adresi Kayıtlı   

 hasan söker sanverdi

13.08.2013 12:10:00 

  Cvp:sayın hasan söker şanverdiye cevap

Cevapla


Alıntı : ibrahim çelik

Sen ve ekibin değilmiydi mahmut ekmen i 4000 küsür oyla getiren ve 1000 oyla gönderen sen değilmiydin şanverdilerin ilk üniversite mezunuysan neden bakkal dükkanı işletmiş idarecilik yapmamışsın teşekkürler

Ïbrahim celik kardesim anlaşılan sen benim özgecmisimi okumadan bakmadan yorum yapmissin senden ricam hasan söker sanverdi kimdir birbaktiktan sonra ona göre yorumunu yap mahmut ekmeni secmekle bir zinciri kırdık bu zincirin halkalaribugün huseyin sanverdiyi belediye baskani yapmstr bunu boyle bilesin...


İp Adresi Kayıtlı   

 Erdoğan Sungurtekin

13.08.2013 11:31:17 

  Başarılar

Cevapla


Hasan bey,Dürüst ilkeli kişilikli ve çalışkan bir insan Belediye Başkanlığını en iyi şekilde yapacağına eminim.Hüseyin Şanverdiye Ailesinden ve dışarıdan çok büyük tepki var çok insanın kalbini kırmış herkese yukarıdan bakmaya başlamış ve belli kişilerden başka kimselerle görüşmemiştir.Artık değişim dışında AK Partinin Reyhanlıda şansı kalmamıştır.


İp Adresi Kayıtlı   

 ibrahim çelik

12.08.2013 20:58:31 

  sayın hasan söker şanverdiye cevap

Cevapla


Sen ve ekibin değilmiydi mahmut ekmen i 4000 küsür oyla getiren ve 1000 oyla gönderen sen değilmiydin şanverdilerin ilk üniversite mezunuysan neden bakkal dükkanı işletmiş idarecilik yapmamışsın teşekkürler


İp Adresi Kayıtlı   

Sayfa  

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

 

 Duyuru
 Köşe Yazıları

Hasan CUNEDİOĞLU

Hasan CUNEDİOĞLU ¬
KÜLTÜR İNSANLARA ZARARLIDIR, ÜLKEDEKİ KİTAPLARI YAKIN

Süleyman Göksu

Süleyman Göksu ¬
AMELLERDE DİKKAT EDİLECEK ŞEYLER

Ruşen Bağatur

Ruşen Bağatur ¬
rusenbagatur@hotmail.com

Hakkı Öztürk

Hakkı Öztürk ¬
ZAMBUT (2)

Feyyat Özyazar

Feyyat Özyazar ¬
SEÇİM VE YAŞAMA DAİR

Nevzat Laleli

Nevzat Laleli ¬
İHTİLAL, ÜLKENİN İNTİHARIDIR

Hasan Kanbolat

Hasan Kanbolat ¬
ORSAM’ı Neden Bırakmak Zorunda Kaldım

Celalettin Yavuz

Celalettin Yavuz ¬
Karadeniz ve Ege Konusunda Silahlı Kuvvetler Nerede?

Ahmet Yumuşak

Ahmet Yumuşak ¬
AĞLA ANKARA

Hüseyin Güler

Hüseyin Güler ¬
2015’DEN, 2016 YILINA AKAN ZAMANDA, YİNE BAŞIMIZ BELADA!
 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
Bu Ay içinde Haber Eklenmedi.
 
 Takvim

Ekim 2016

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 4
 Bugün : 302
 Dün : 312
 Toplam : 351869
 Ip No : 184.73.21.29
     

 
 Son Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Popüler Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 3.0779 3.0835
  Euro 2.9387 2.9581
 
 Hava Durumu 
 ReklamPageRank Checker


Haber | Gizlilik Politikası


 

   © Copyright - 2011- Reyhanli Öncü Haber - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu sitede

Çilem.Net Haber Yazılımı kullanılmaktadır.