Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Rss Listesi
 

ALİ İSMAİL KORKMAZ DUALARLA ANILDI... - Reyhanli Öncü Haber
   
 ALİ İSMAİL KORKMAZ DUALARLA ANILDI...

ALİ İSMAİL KORKMAZ  DUALARLA  ANILDI...
 Yazı Boyutu

 Tarih : 22.08.2013 - 17:33:13 


Ali YERAL “Dünyanın her yerinde kan ve gözyaşı vardır. Bizim en çok zorumuza giden, kanı akıtanda Müslüman, kanı akan da Müslüman. Tecavüz eden de Müslüman, tecavüz edilen de Müslüman. Allahü ekber diyerek tavuk keser gibi insan kesende Müslüman, kesilen de Müslüman dır."


Eskişehir’de gezi direnişi mücadelesinde şehit düşen Ali İsmail KORKMAZ Antakya’nın Ekinci beldesinde Ekinci Nevzat Ceylan İlkokulu bahçesinde dualarla anıldı.

Ali İsmail KORKMAZ’ın kırkıncı günü anılma törenine Mehmet AYVALITAŞ’ın annesi ve abisi, KORKMAZ ailesinden babası Şahap KORKMAZ, anne, Emel KORKMAZ, abisi Gürkan KORMAZ ve 3.bini aşkın ekinci beldesinden insan katıldı.

Kırkıncı gününe CHP Milletvekili Hasan Akgöl, İl Başkanı Av.Servet Mullaoğlu, Eğitim İş genel sekreteri Şenol Eyüboğlu, TGB Genel Sekreteri Mustafa Sevim, TGB Hatay il başkanı Mehmet Ali Demirel katıldılar.

Kırkıncı gününde Ehl-i Beyt kültür ve dayanışma vakfı genel başkanı Ali YERAL ve Ali İsmail’in abisi birer konuşma yaptılar.

Kırkıncı gününde her yere  Ali İsmail KORKMAZ ve diğer şehitlerin fotoğrafları asıldı.Dualardan sonra lokum dağıtıldı.

Ali YERAL konuşmasında bir insanlık suçu işlendiğini ve Ali İsmail başta olmak üzeri bu ölenlerin vahşice sopalarla öldürüldüğünü belirtti. YERAL, ayrıca hiçbir dinin bunu kabul etmesi mümkün olmadığının altını çizdi. Bunun hesabının sorulması gerektiğini belirtti.

YERAL “Bu insanlar anayasayı çiğnerken, devletine ihanet ederken, birilerinin malına, ırzına kast ederken, ölmediler, öldürülmediler. Maalesef ‘bizde bu ülkenin vatandaşıyız. Bizim bazı sıkıntılarımız var, bizim bazı dertlerimiz var, bizi de duyun, bizim de icraatlar konusunda görüşlerimiz vardır.’ Demek istedikleri için hunharca, linç edilerek, kafalarına, gövdelerine, karınlarına, bizim ısırgın kedi ve köpeklere vurmaya kıyamadığımız, şekillerde bu genç kardeşlerimiz, darp edilmişlerdir, vurulmuşlardır, linç edilmişlerdir, öldürülmüşlerdir. Kendilerini linç eden bu genç insanları aile ve arkadaşlarından koparanların makamı, rütbesi ne olursa olsun, onları melhun yezidin laneti ile bir kez daha buradan lanetliyoruz.”

YERAL İslam coğrafyasında kan ve gözyaşının hakim olduğunu ve yapanların ise kendilerine Müslüman dediklerini belirten konuşmasında “Dünyanın her yerinde kan ve gözyaşı vardır. Bizim en çok zorumuza giden, kanı akıtanda Müslüman, kanı akan da Müslüman. Tecavüz eden de Müslüman, tecavüz edilen de Müslüman. Allahü ekber diyerek tavuk keser gibi insan kesende Müslüman, kesilen de Müslüman dır. Bizim yüce Müslüman dinimizde birilerinin malını Allah için gasp etmek, adam kesmek, malını, canını, ırzını mubah helal bilmek böyle şey Allahın dininde yoktur. Bu din olsa, olsa Kabilin dinidir, Nemrut’un dinidir. Firavun ve yezidin dinidir. Biz de hiçbir zaman bu dine inanmayacağız ve bundan sonra da inanmayacağız” diyerek konuşmasını tamamladı.

Ali İsmail’in abisi Gürkan KORKMAZ yaşadıkları acıları ve yaşamayanların bunları anlamadıklarını ve bu kanın yerde kalmaması için herkesin birlikte olması gerektiği çağırısında bulundu. “Çektiğimiz acıları anlatmak isterdim, yaşamayanlar anlamaz ve Allah kimseye yaşatmasın. Bu acıyı yapanlara yaşatmasın, kalbimizdeki bu acıyı dilimize vurması ne dinimizle, ne aldığımız terbiye ile ne yaşadığımız memleketin havası dahil emdiğimiz süt buna müsaade etmez. Onları Allaha havale ediyoruz. Buraya geldiniz, acımızı paylaştınız, Antakya, Eskişehir halkı ile birlikte tüm Türkiye halkının destekleri bizi ayakta tuttu. Sizlerin desteği olmasaydı, bu acı katlanmaz olurdu. Onun için acımızı paylaşan herkese teşekkür ediyorum” diyerek alkışlarla konuşmasını tamamladı.

  Editör :  Hasan Özdemir

 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  Hasan Özdemir

 Kategori  Haber

499 Kişi Tarafından Okundu.

Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

 

 Duyuru
 Köşe Yazıları

Hasan CUNEDİOĞLU

Hasan CUNEDİOĞLU ¬
KÜLTÜR İNSANLARA ZARARLIDIR, ÜLKEDEKİ KİTAPLARI YAKIN

Süleyman Göksu

Süleyman Göksu ¬
AMELLERDE DİKKAT EDİLECEK ŞEYLER

Ruşen Bağatur

Ruşen Bağatur ¬
rusenbagatur@hotmail.com

Hakkı Öztürk

Hakkı Öztürk ¬
ZAMBUT (2)

Feyyat Özyazar

Feyyat Özyazar ¬
SEÇİM VE YAŞAMA DAİR

Nevzat Laleli

Nevzat Laleli ¬
İHTİLAL, ÜLKENİN İNTİHARIDIR

Hasan Kanbolat

Hasan Kanbolat ¬
ORSAM’ı Neden Bırakmak Zorunda Kaldım

Celalettin Yavuz

Celalettin Yavuz ¬
Karadeniz ve Ege Konusunda Silahlı Kuvvetler Nerede?

Ahmet Yumuşak

Ahmet Yumuşak ¬
AĞLA ANKARA

Hüseyin Güler

Hüseyin Güler ¬
2015’DEN, 2016 YILINA AKAN ZAMANDA, YİNE BAŞIMIZ BELADA!
 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
Bu Ay içinde Haber Eklenmedi.
 
 Takvim

Ekim 2016

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 1
 Bugün : 62
 Dün : 249
 Toplam : 351124
 Ip No : 54.167.164.196
     

 
 Son Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Popüler Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 3.0736 3.0791
  Euro 2.9537 2.9732
 
 Hava Durumu 
 ReklamPageRank Checker


Haber | Gizlilik Politikası


 

   © Copyright - 2011- Reyhanli Öncü Haber - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu sitede

Çilem.Net Haber Yazılımı kullanılmaktadır.